Expedice objednávek se živými organismy přesunuta na 20. týdenUpozorňujeme zákazníky, že vzhledem ke státním svátkům v květnu a ke skutečnosti, že vyřizování objednávek na živé organismy trvá 7 dní, bude prodej BIOAGENS zahájen od poloviny května. NEPLATÍ PRO HLÍSTICE A OSTATNÍ SORTIMENT. V případě nejasností nás kontaktujte.

Piadivka různorožec trnkový (Boarmia rhomboidaria)

Najdete zdePríznaky: do rašiacich očiek sú vyžraté dierky (na rozdiel od srnčej zveri, ktorá odhrýza celá očká). V noci je možné nájsť typické húsenice piadiviek s tromi pármi nôh a dvoma pármi panožek na konci tela. Napriek tomu, že sa húsenice vo dne ukrývajú na dreve viniča, prípadne na drôtoch drôtenky, nie je ľahké je pre mimoriadne dobré krycie sfarbenie a tvar tela nájsť. Húsenice sa dá zistiť aj ľahkým poklepom na drôtenku, pretože časť húseníc sa potom spúšťa na vláknu k zemi.
Vývojový cyklus: druh má vo vinohradníckych oblastiach dve generácie. Motýle prvej generácie lietajú od konca mája do konca júna, motýle 2. generácie od polovice augusta do októbra. Druhá generácia býva hojnejšie. Z vajíčok motýľov 2. generácie sa na jeseň liahnu húsenice, ktoré prezimujú v prasklinách borky a v podobných úkrytoch. Na jar začína aktivita húseníc na začiatku pučania.

Různorožec trnkový Housenka Různorožce trnkového - mimikry

ZÁKAZNÍCI Z ČR
Filtrovať výsledky

Služby zákazníkom

PORADŇA: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rastlín

  • - Konzultačné služby v oblasti ochrany rastlín. 
  • - Dodávka a predaj prostriedkov biologickej ochrany rastlín.

 

OBJEDNÁVKY DO ŠTVRTKA

PLATOBNÁ METÓDA

Tovar zasielame do SR