ZÁKAZNÍCI Z ČR
Přejít do CZ verze »

 

Dodání biologických preparátů BIOAGENS

Dodanie biologických preparátov:

Objednejte bioagens včas!

1. Prostriedky na bázi makroorganizmov (osičky, dravé roztoče) sú živé organizmy a až na výnimky (parazitické hlísty) je nemožno držať skladom. Sú objednávané ešte len na základe prijatej objednávky zákazníka v jednom týždni, s dodaním v týždni nasledujúcom po týždni, v ktorom bola vytvorená objednávka.

2. Na katalógovom liste každého produktu kategórie bioagens - živé organizmy, je uvedený termín dodania. Konkrétne je uvedené "NA OBJEDNÁVKU - dodanie 7-14 pracovných dní". Myslí sa tým ďalší kalendárny týždeň (počítané na kalendárné poradie týždňov v roku). Teda ak zákazník tovar objedná napr. vo 24. týždni, dodanie prebehne v 25. týždni. Nie do 7 dní odo dňa, čo bola objednávka uskutočnená. 

3. Na objednávky tak ako prichádzajú, máme termínovú uzávierku. Rozhodujúce, pre vybavenie objednávky je termín, v ktorom nám zákazník svoju objednávku zašle (či už cez rozhranie e-shopu, e-mailom, alebo telefonicky):

  • objednávka prijatá do štvrtka do 24:00 h (uzávierka pre príjem objednávok na nasledujúci týždeň) bude vybavená (biologický preparát bude odoslaný na adresu zákazníka vo štvrtok alebo piatok) v nasledujúcom týždni po týždni, kedy bola objednávka uskutočnená.
  • objednávka prijatá v piatok a ďalej, bude vybavená až v ďalšom týždni! Teda ak zákazník tovar objedná napr. v piatok v 24. týždni, preparát bude objednaný v uzávierke tovaru vo štvrtok vo 25. týždni a odoslanie prebehne vo štvrtok alebo v piatok vo 26. týždni.

Vzhľadom k cene dopravy zo zahraničia a nákladom na ňu, sa biologické preparáty objednávajú hromadne u dodávateľov vždy 1x týždenne (v noci zo štvrtka na piatok) jedného týždňa, s dodaním v týždni nasledujúcom. Zásielku od dodávateľov obdržíme v nasledujúcom týždni od stredy do piatku. Akonáhle obdržíme od dodávateľa zásielku tovaru, máme len ten, ktorý bol objednaný pre iných zákazníkov a ihneď sa rozosiela, aby sa eliminovali skladovacie prestoje a biologický preparát sa dostal čo najskôr do cieľa.

Prakticky to teda znamená, že ak zákazník objednáva tovar kategórie bioagens napríklad počas víkendu, tovar nie je v tej chvíli dostupný a nebude v nasledujúcom týždni pre tohto zákazníka k dispozícii. Na tovar tejto kategórie nemožno vytvárať žiadne zásoby a s touto objednávkou nebolo počítané pri tvorbe objednávky pri predchádzajúcej uzávierke. Táto objednávka sa zaradí do uzávierky objednávok nasledujúce štvrtok.

V našich obchodných podmienkach je táto skutočnosť uvedená: "Predávajúci zaisťuje tovar Kupujúcemu na základe objednávky uskutočnené prostredníctvom e-shopu, prípadne na základe telefonickej objednávky. Produkty na bázi makroorganizmov (osičky, dravé roztoče, hlísty) až na výnimky nemožno držať skladom. Sú objednávané až na základe prijatej objednávky v jednom týždni, s dodaním v týždni nasledujúcom po týždni, v ktorom bola vytvorená objednávka, pokiaľ nie je stanovené inak. Dodanie tohto tovaru koncovému zákazníkovi sa môže výnimočne pretiahnuť o 2 - 14 dní, podľa aktuálnej dostupnosti preparátu. Obvyklá doba expedície od zaplatenia zvyčajne nepresahuje 7 dní. "

OPTIMÁLNA DOBA NASADENIA A OMEZENIA PRI POUŽITÍ BIOAGENS
Pri nasadení bioagens vo skleníkových kultúrach je dôležité správne načasovanie introdukcie bioagens na postihnuté rastliny. V prípadoch, keď je výskyt škodca už kalamitný, trvá oveľa dlhšie, než sa účinky bioagens prejaví. Vzhľadom k situácii, že sa škodcovia rozmnožujú rýchlejšie, než užitočné organizmy (často možno pozorovať, že napr. postihnutie voškami na rastlinách vznikne akoby cez noc), keď jeden deň na rastline nie sú viditeľné žiadne príznaky a druhý deň sú už listy voškami úplne obsypané a vošky sú v kolóniách. V takom prípade je preto vždy potrebné počítať s tým, že nástup účinku biologickej ochrany je pomalší a škodca môže ešte po nejaký čas byť na rastline viditeľný a príznaky poškodenia viditeľné.

Najmenej 10 dní pred aplikáciou biologickej ochrany a v priebehu jej nasadenia sa nesmie používať chemické insekticídne prípravky, ktoré vytvárajú toxické prostredie ak pre škodcov, tak aj pre užitočné organizmy! Predchádzajúci aplikácia chemických postrekov spôsobuje neúčinnosť až hynutie bioagens ešte niekoľko týždňov po postreku týmito prípravkami (informujte sa na toxicitu k jednotlivým bioagens).

Doporučujeme preto v takom prípade zasiahnuť alternatívnym zásahom v podobe postreku, ktorý rozhodne nesmie byť toxický.

Ďalšie praktické tipy a odporúčania obdržíte so zásielkou bioagens.