ZÁKAZNÍCI Z ČR
Přejít do CZ verze »

 

Vážení zákazníci

na základě situace se šířením COVID-19 jsou omezené některé služby v rámci doručovacích společností na Slovensko. Doručování probíhá standardně na adresy, nově se zavádí bezkontaktní předávání zásilek adresátům. Kurýr nevyžaduje po příjemci podpis, aby se minimalizoval fyzický kontakt.

Děkujeme za pochopení.

Bioagens

1-9 z 9

Adalia bipunctataBioagens sú prostriedky biologickej ochrany rastlín, špecificky zamerané na ochranu proti škodcom. Najkomplexnejším spôsobom použitia proti škodcom je využitie týchto prostriedkov vo viniciach, ovocných sadoch, skleníkoch a fóliovníkoch, menej u poľných plodín a záhradných rastlín pestovaných mimo uzavreté priestory. Kladú vyššie nároky na užívateľa - na jeho vedomosti, trpezlivosť a správnu aplikáciu, pretože účinnosť je pomalší a niekedy aj nižšia než v prípade razantnej chemickej ochrany.

Medzi bioagens patrí predátori (dravce), ktorým slúži živočíšni škodcovia ako potrava. Medzi významné zástupce tejto kategórie patri Typhlodromus pyri, ktorý sa s úspechom používa proti roztočcom, vlnovníkovcom a hálčivcom na ovocných drevinách, v porastoch jahôd a na viniči. Medzi prirodzene sa vyskytujúce predátori patrí lienky, zlato očko, pestrice, ľaliovky, bystrušky, drabčíci, škvoři (ktorí naopak niekde môžu skôr škodiť).

Ďalším druhom bioagens sú paraziti, ktorí majú zo svojho hostiteľa úžitok a väčšinou ho nezahubí a parazitoidi, ktorí sa vyvíja vo vnútri tela hostiteľa a po ukončení svojho vývoja hostiteľa usmrtí. Použitie týchto predátorov je náročné na podmienky a odborné znalosti a používajú sa väčšinou iba u profesionálnych pestovateľov v skleníkoch s reguláciou teploty a vlhkosti vzduchu. Na vonkajšie plochy je možné použiť parazitické hlísty proti larvám lalokonoscov druh Heterorhabditis bacteriophora, proti larvám smutnic a tiplic Steinernema feltiae, larvám mravcov Steinernema antfree a proti ulitníkom Phasmarhabditis hermaphrodita.

THRIPEX

Dravý roztoč proti strapkám ve skleníku 50 000 ks / bal.
NA OBJEDNÁVKU - dodanie 7-14 pracovných dní
72,99 € s DPH

APHIPAR

Parazitická osička proti voškám.
NA OBJEDNÁVKU - dodanie 7-14 pracovných dní
36,30 € s DPH

SPIDEX

Dravý predátor proti roztočcom
NA OBJEDNÁVKU - dodanie 7-14 pracovných dní
58,30 € s DPH

EN-STRIP

Parazitická osička proti moliciam ve skleníku.
NA OBJEDNÁVKU - dodanie 7-14 pracovných dní
93,65 € s DPH

APHIDEND

Parazitická bejlomorka proti voškám ve skleníku.
NA OBJEDNÁVKU - dodanie 7-14 pracovných dní
63,55 € s DPH